Lista aktualności Lista aktualności

Sukces olsztyńskich leśników

W dniach 25-28 lutego odbyły się Międzynarodowe XXIV Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników o Puchar Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej.  Współorganizatorem zawodów było RDLP Lublin i Nadleśnictwo Janów Lubelski. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. W zawodach uczestniczyło 49 zawodników w tym delegacja zaprzyjaźnionych leśników węgierskich. Zawody były przeprowadzone na dystansie 11 rund granych tempem 30 minut na każdego zawodnika. Prowadzona była klasyfikacja zarówno indywidualna jak i drużynowa.

Miło nam oznajmić, iż drużyna RDLP Olsztyn zajęła III miejsce w tych zawodach. Drużyna występowała w składzie : Piotr Dziadoń, Paweł Stypik (Nadleśnictwo Srokowo), Dariusz Żarczyński (Nadleśnictwo Spychowo).  Zwyciężyła drużyna RDLP Wrocław a drugie miejsce zajęła drużyna z Węgier. Jednocześnie dużym sukcesem jest zajęcie przez Piotra Dziadonia III miejsca w klasyfikacji indywidualnej tych mistrzostw. Zwyciężył Dariusz Rymaszewski (RDLP Wrocław) a drugie miejsce zajął Nandor Papp (Węgry).

Zdjęcia: Katarzyna Gozdek-Pawłowska